אודות

שלום, שמי מיכל חן אהרון, בת 33, ציירת בסגנון מודרני ריאליסטי חדשני

את סיפור האהבה שלי עם עולם האמנות התחלתי כבר בגיל צעיר כתחביב בבית הספר היסודי "נגבה" בראשון לציון, שם התבלטתי בשיעורי האמנות הסטנדרטים של מערכת החינוך ע"י המורה לאמנות (חנה היה שמה).

עוד אז, כתלמידה שהתקשתה בתכנית הלימודים הקונוונציונאלית של בית הספר, אני זוכרת שהמקלט, ששימש ככיתת האמנות, היה מקום המפלט שלי והימים של שיעורי האמנות היו הרגעים היחידים שגרמו לי לחייך. 

חנה היתה תמיד משבחת אותי ואף בשיחה עם הורי המליצה להם לפתח את הכישרון הזה אל מעבר לכותלי בית הספר אך הם וגם אני בזמנו לא חשבנו שאמנות יכולה להיות מקצוע לחיים ולכן אין סיבה להשקיע בזה.

אך כמובן שהאש לא הפסיקה לבעור בי.. עם השנים פיתחתי תחביב "להעתיק" יצירות אמנות מפורסמות, דוגמניות מעיתונים, וכל דבר שהיה נראה לי מספיק מיוחד ולא שגרתי. בבית ספר התיכון התקבלתי למגמת אמנות וסיימתי בהצלחה בגרות מלאה עם 5 יחידות באמנות.  

אחרי השחרור מהצבא ושיטוט בין כמה עבודות מזדמנות, מצאתי את עצמי עובדת ומתפתחת בעבודות משרד, היי-טק ורשתות. גיליתי הרבה עניין בעולם הטכני של המחשבים, מוטוריקה עדינה ועבודת כפיים שהייתי מאד טובה בה. היה נראה שזה המסלול הנכון לצעוד בו, גם כלכלית וגם לפי "מוסכמות החברה". 

אך שעות מאד ארוכות של בילוי במשרד הובילו אותי להתמוטטות ביום אחר יום, פיזית ונפשית. חלמתי לצייר ולנגן. הייתי גונבת כל דקה של הפסקה כדי לצפות בסרטונים של מתופפים, מוזיקאים ואמנים. 

בסוף היום הייתי רצה לאוטובוס כדי להספיק להגיע הביתה בשעה שעוד אפשר להתאמן ולהרעיש בה.. הרבה פעמים איחרתי את המועד וזה רק הגביר את התסכול והקושי שהייתי בו. 

ככה חזרתי לצייר

בוקר אחד התעוררתי בבכי לכבות את השעון המעורר וברגע הזה ידעתי שלא משנה מה יקרה, אני עושה את הצעד הראשון ומתפטרת. ואכן התפטרתי באותו היום. עזבתי במטרה ללמוד לנגן ולתת צ'אנס אמיתי לכל החלומות שלי להתגשם! 

3 חודשים הודעתי לכולם! 3 חודשים שאני לוקחת חופשה מהעבודה ולומדת לנגן. ב-2013 זה קרה, התחלתי ללמוד תופים אצל מורה פרטי שבחרתי בקפידה, קמתי כל בוקר כרגיל ב7, אך הפעם כדי לעבוד בשביל עצמי. אחרי שנה שלמה של אימונים קשים ומהנים כבר התחלתי להופיע ולהתפרנס מעט ממוזיקה אך משהו לא היה מושלם. הרגשתי שאני מאוהבת בתופים ובתהליך הארוך שהם דורשים ממני כדי להגיע לטופ (לפחות בעיני עצמי) אבל רציתי כבר שיהיה דבר אחד בחיי שהוא מושלם.. שהוא הכי טוב שלי. ועכשיו!!

חזרתי לצייר. בסוף 2013 ישבתי לצייר שוב אחרי שנים של הזנחה, הוצאתי על הבד את הדבר שתמיד הייתי הכי טובה בו, סבלנות ודיוק. אחרי כמה שעות בודדות של ציור העלתי תמונה לפייסבוק של התוצאה.

"למכירה?" חבר שאל.. מה? אני? לא.. לא חשבתי על זה האמת..

מיכל חן אהרון

פתיחתה של הגלריה

עשרות תגובות הגיעו תוך דקות ספורות לתיבה האישית ולפוסט עצמו משם כל יום הוא סיפור חדש..  עם הזמן התחביב הזה הפך לעסק שבכל יום גדל, משנה את צורתו ומוכר אמנות לבתים, ומשרדים בארץ ובחו"ל. אני כיום מתגוררת בראשון לציון, עובדת כנגנית כלי הקשה בהרכבים מוזיקלים שונים וציירת. 

הגלריה שלי היא בעצם ביתי, שם אני יוצרת את הציורים ואף מציגה אותם. את האתר הזה הכנתי על מנת לשתף אתכם בדרכי, ביצירות שעשיתי עד כה ושעתידות להגיע. מקווה שתהנו.